Цоколь - важлива частина будинку, оскільки виконує ключову роль у захисті фундаменту та стін від впливу навколишнього середовища. Цоколь бере на себе левову частку навантаження від опадів, вологи та температурних коливань, запобігаючи згубному впливу зовнішнього середовища, руйнації та пошкодженню фундаменту.

 

Якісний догляд за цоколем дозволяє зберегти міцність та довговічність фундаменту та будівлі в цілому, а також запобігти утворенню тріщин й пошкоджень, які можуть призвести до дорогого ремонту. Тому якісне покриття, регулярна перевірка стану цоколя та своєчасне усунення можливих проблем є необхідністю для збереження цілісності та міцності всієї будівлі.

 

Одним із важливих етапів догляду за цоколем, є звичайно ж, фарбування з використанням спеціальних фарб. Фарбування цоколя не лише покращує естетичний вигляд будинку, але й забезпечує захист від вологи, механічних пошкоджень та агресивного середовища.

 

Існує декілька типів таких фарб, тому перш ніж купити фарбу для цоколя, необхідно зрозуміти що саме вам потрібно. До основних типів фарб для цоколів належать:

 

Акрилові фарби

Тип фарб, який виготовляється на основі акрилових смол. Акрилова фарба для цоколя - високоякісний оздоблювальний матеріал, який ідеально підходить для зовнішніх робіт, забезпечує відмінну адгезію до різних поверхонь (бетон, цегла, штукатурка, камінь) та створює міцне, еластичне покриття, яке здатне витримувати агресивний вплив атмосферних факторів.

Переваги

 • Високий рівень еластичності.
 • Хороша адгезія до різних поверхонь.
 • Стійкість до ультрафіолету.
 • Паропроникність.
 • Водовідштовхувальні властивості.

 

Силіконові фарби

Тип фарби, який виготовляється на основі силіконових смол, забезпечуючи майбутньому покриттю відмінні водовідштовхувальні властивості та високу стійкість до забруднень. Силіконова фарба для цоколя - високотехнологічний оздоблювальний матеріал, розроблений для забезпечення максимальної стійкості та захисту зовнішніх поверхонь будівель.

Переваги

 • Високий рівень паропроникності.
 • Збереження кольору під впливом УФ-променів.
 • Водо - та брудовідштовхувальні властивості.
 • Морозостійкість.
 • Еластичність.

 

Силікатні фарби

Виготовляються на основі рідкого скла (калієвого силікату) та характеризуються високим ступенем адгезії до поверхонь. Силікатна фасадна фарба відома своєю надзвичайною довговічністю та стійкістю до впливу навколишнього середовища, що робить її ідеальним вибором для захисту та декорування цоколів будівель.

Переваги

 • Висока стійкість до атмосферних впливів.
 • Стійкість до розвитку патогенних мікроорганізмів на поверхні.
 • Довговічність експлуатації.
 • Стійкість покриття до впливу ультрафіолету.

 

Гумові фарби

Високоякісне покриття, яке ідеально підходить для захисту та декорування цоколів будинків. Відмінною рисою цього типу фарби є її еластичність, яка дозволяє пристосовуватися до температурних коливань та «рухів» будівлі, запобігаючи утворенню тріщин та відшарувань. 

Гумова фарба утворює водонепроникний бар'єр, який надійно захищає цоколь від впливу вологи, солей та інших агресивних речовин. Крім того, гумова фарба характеризується високою стійкістю до ультрафіолетового випромінювання, що гарантує збереження яскравості кольору протягом тривалого часу.

Переваги

 • Високий рівень еластичності покриття.
 • Водонепроникність.
 • Стійкість до ультрафіолетового випромінювання.
 • Стійкість до механічних пошкоджень та хімічного впливу.
 • Антикорозійні властивості.

 

Який би тип фарби ви не обрали, фарбування фасадів, зокрема цоколів, має доволі багато переваг:

 • Захист від вологи

Вода - один із головних ворогів для цоколю. Фарби створюють водонепроникний бар'єр, який перешкоджає проникненню вологи у матеріали поверхні. Також, сучасні фарби мають гідрофобні властивості, що дозволяє воді скочуватися з поверхні, не проникаючи в структуру.

 • Захист від ультрафіолету

Більшість фасадних фарб містять УФ-стабілізатори, які захищають поверхню від руйнівного впливу ультрафіолетового випромінювання, запобігаючи вицвітанню та руйнуванню матеріалу. До того ж фарби для цоколів мають високу стійкість до механічних впливів, таких як удари, подряпини та інші пошкодження.

 • Захист від мікроорганізмів

Сучасні фарби містять антибактеріальні добавки, які запобігають розвитку мікроорганізмів, цвілі та грибків на поверхні.

 • Запобігання корозії

Фарбування цоколя захищає металеві елементи від корозії, зберігаючи їх міцність та функціональність протягом тривалого часу.

 • Запобігання утворенню висолів

Фарба допомагає уникнути появи білих сольових плям на поверхні цоколя, які можуть утворюватися через вплив води та інших зовнішніх факторів.

 • Підвищення довговічності

Фарбування цоколя забезпечує довготривалий захист матеріалів, що зменшує частоту ремонтів та подовжує термін служби будівлі.

 • Естетичний вигляд

Фарбування цоколя додає будинку завершеного вигляду, покращуючи його зовнішній вигляд. Вибір кольору та фактури фарби може допомогти гармонійно вписати будинок в навколишній ландшафт.

 

Також, не менш важливим етапом є правильна підготовка цоколя до фарбування. Якісна підготовка поверхні забезпечує довговічне покриття. Цей процес включає кілька кроків:

 1. Очищення поверхні. Спочатку необхідно ретельно очистити цоколь від бруду, пилу, моху та інших наявних забруднень. Для цього можна використовувати щітку з жорстким ворсом, миючі засоби та воду. Якщо на поверхні є цвіль чи грибок, потрібно застосувати спеціальні протигрибкові препарати.
 2. Видалення старого покриття. У разі наявності на поверхні цоколя старих, нестійких шарів фарби чи штукатурки, їх потрібно зняти за допомогою шпателя, дротяної щітки або спеціальних засобів для видалення фарби. Це забезпечить кращу адгезію нового шару фарби до поверхні.
 3. Ремонт поверхні. За необхідності, всі тріщини, вибоїни та інші пошкодження необхідно зашпаклювати та вирівняти. Для цього рекомендується використовувати спеціальні ремонтні суміші, призначені для зовнішніх робіт. Заключним кроком ремонту є – шліфування поверхні до досягнення гладкості.
 4. Ґрунтування. Після очищення та ремонту цоколь потрібно заґрунтувати, щоб забезпечити кращу адгезію фарби. Використовувати слід ґрунт, який підходить для типу фарби, яка буде використовуватися.
 5. Висихання. Після проведення всіх вищевказаних етапів підготовки слід дати достатньо часу, щоб поверхня висохла. Це забезпечить кращу адгезію фарби та забезпечить рівномірне покриття.

 

Також, не менш важливим етапом є вибір правильного типу фарби. Для того, щоб не помилитися з вибором слід враховувати наступні аспекти:

1. Тип поверхні

Перед тим як купити фарбу для цоколів необхідно визначитися з типом поверхні на яку фарба буде наноситися. Наприклад, для бетонних, кам'яних або цегляних цоколів підходять мінеральні, силікатні або акрилові фарби. Якщо цоколь має металеві елементи, слід звернути увагу на спеціальні антикорозійні фарби або поліуретанові покриття.

2. Кліматичні умови

У регіонах з високою вологістю слід використовувати фарби з високими гідрофобними властивостями та стійкістю до розвитку шкідливих мікроорганізмів. У регіонах з інтенсивним сонячним випромінюванням слід віддати перевагу фарбам з УФ-стабілізаторами.

3. Довговічність

Обирайте фарби, які мають високу стійкість до зовнішніх впливів та можуть служити кілька років без потреби у повторному фарбуванні.

4. Екологічність

Слід обирати фарби з низьким вмістом летких органічних сполук (VOC) та безпечними для здоров'я компонентами.

5. Професійні рекомендації

Якщо ви не впевнені у виборі, краще проконсультуватися з професійними малярами або продавцями в спеціалізованих магазинах. Вони допоможуть підібрати оптимальний варіант фарби для цоколю.

 

Правильний вибір фарби та якісна підготовка поверхні забезпечать не лише привабливий зовнішній вигляд, але й надійний захист цоколю від різноманітних впливів навколишнього середовища. Враховуючи тип поверхні, кліматичні умови та довговічність, ви зможете знайти ідеальне рішення.

 

Обираючи фарби для цоколів в інтернет-магазині 🛍️ Farbers, ви отримуєте високоякісну та надійну продукцію. Ми пропонуємо широкий асортимент фасадних фарб, розроблених спеціально для захисту та декорування цокольних частин будинків. Фарби від надійних та відомих виробників лакофарбової продукції (AURA, BAYRIS, ELEMENT, WECO, Śnieżka) відрізняються стійкістю до вологи, ультрафіолету, механічних пошкоджень та інших негативних впливів навколишнього середовища. Замовляючи у нас, ви можете бути впевнені у швидкій доставці, професійній консультації та вигідних цінах.

 

Довірте захист та красу вашого будинку перевіреним спеціалістам - обирайте найкраще разом з нами!