Фарбування даху - важливий етап у догляді за будинком, який не лише покращує його зовнішній вигляд, але й забезпечує додатковий захист від впливу навколишнього середовища. Вибір правильного типу фарби для даху є критично важливим, оскільки різні матеріали вимагають різних видів покриття.

 

Сьогодні існує великий вибір фарб для дахів, кожна з яких має свої унікальні властивості та призначення. Вибір правильного типу фарби є надзвичайно важливим, адже від цього залежить тривалість експлуатації даху, його стійкість до погодних умов, захист від корозії та вологи. Перш ніж купити фарбу для даху необхідно обов’язково ознайомитись з характеристиками кожного типу фарби для забезпечення надійного та довготривалого захисту.

 

Давайте розглянемо основні типи фарб для дахів, їх особливості, а також ознайомимося з процесом підготовки поверхні та нанесення фарби.

 

Акрилові фарби - один із найпопулярніших виборів для фарбування дахів завдяки своїм численним перевагам. Цей тип фарб виготовляється на основі акрилових смол, які надають їм високих технічних характеристик та універсальності.

 

Акрилова фарба підходить для: металевих дахів, шиферу, черепиці.

 

До переваг акрилових фарб можна віднести:

 • Швидке висихання.
 • Стійкість до ультрафіолетового випромінювання та інших атмосферних впливів.
 • Здатність зберігати насиченість кольору протягом тривалого часу.
 • Створення міцного та еластичного покриття.

 

Алкідні фарби - виготовляються на основі алкідних смол, які є продуктами реакції між рослинними оліями та синтетичними смолами. Ці фарби відомі своєю довговічністю та міцністю, що робить їх популярними для нанесення на дахи.

 

Алкідна фарба підходить для: металевих та дерев'яних дахів.

 

Алкідні фарби мають ряд особливостей, таких як:

 • Створення міцного покриття завдяки олійним основам.
 • Високий ступінь адгезії до поверхонь.
 • Надійний захист поверхні від вологи.
 • Стійкість до корозії.
 • Довговічність покриття.

 

Силіконові фарби - виготовляються на основі силіконових смол, що надають їм виняткових технічних характеристик. Серед інших, цей тип фарб, особливо підходить для використання на дахах завдяки своїм унікальним властивостям.

 

Силіконова фарба підходить для: металевих та бетонних дахів.

 

Серед переваг силіконових фарб можна виділити:

 • Тривалий термін служби.
 • Еластичне покриття.
 • Захист від тріщин.
 • Водовідштовхувальні властивості.
 • Стійкість до ультрафіолетового випромінювання та екстремальних температур.

 

Поліуретанові фарби - тип фарби на основі поліуретанових смол, забезпечує поверхням високу міцність та довговічність. Поліуретанова фарба відмінно підходить для фарбування дахів завдяки своїм унікальним властивостям та перевагам.

 

Поліуретанова фарба підходить для: металевих, бетонних та черепичних дахів.

 

Серед переваг цього типу фарби можна виділити:

 • Дуже міцне покриття.
 • Стійкість до механічних пошкоджень.
 • Високий ступінь адгезії до поверхонь.
 • Висока зносостійкість.
 • Стійкість до хімічних речовин.
 •  Захист від корозії.

 

Бітумні фарби - як зрозуміло із назви, цей тип фарби виготовляється на основі бітуму, який є продуктом нафтопереробки. Бітумна фарба має унікальні властивості, які роблять їх дуже ефективними для використання на дахах, особливо в умовах, де потрібен додатковий захист від вологи та корозії.

 

Бітумна фарба підходить для: металевих та бетонних дахів.

 

Серед багатьох переваг цього типу фарби можна виділити:

 • Гідроізоляційні властивості (стійкість до впливу вологи).
 • Захист від корозії.
 • Міцне та довговічне покриття.
 • Хороша адгезія до поверхонь.

 

Для того, щоб правильно обрати фарбу для даху потрібно враховувати ряд особливостей, а саме:


Матеріал даху

Для кожного типу даху підходить певний тип фарб, від правильного вибору типу фарби залежить якість захисту та довговічність покриття. Тож підсумовуючи вищесказане, можна зробити наступну класифікацію по типу поверхні:

Металеві дахи - акрилові, алкідні, силіконові, поліуретанові фарби.

Шифер - найбільш підходящим варіантом буде акрилова фарба.

Черепиця - акрилові та поліуретанові фарби.

Бетон - силіконові, поліуретанові, бітумні фарби.

Дерево – найкраще підійде алкідна фарба.

 

Кліматичні умови

Для сонячного та жаркого клімату рекомендовано використовувати фарби з високою стійкістю до ультрафіолету, наприклад, силіконові чи акрилові. Для вологого клімату більше підійдуть бітумні та алкідні фарби. Силіконові та поліуретанові фарби забезпечать надійний захист для даху в умовах суворих зим та екстремальних температур.

 

Естетичні вимоги

Фарби представлені на ринку мають різноманітні кольори, деякі види фарб мають ширшу кольорову гамму, наприклад акрилові, але в будь-якому разі обираючи необхідний тип фарби можна обрати колір та фактуру, які відповідатимуть загальному стилю будинку.

 

Врахування всіх факторів дозволить правильно обрати потрібний тип фарби. Також, правильна підготовка поверхні перед нанесенням фарби є не менш важливим етапом процесу, який дозволяє досягти максимальної довговічності та естетичності покриття та знижує ризик повторних ремонтів. Витративши час та зусилля на підготовку, ви можете бути впевнені, що нове покриття прослужить вам багато років, зберігаючи свій вигляд та функціональність.

 

Підготовка поверхні

 1. Перед нанесенням фарби слід видалити бруд, пил, мох та інші забруднення з поверхні даху за допомогою щітки, мийки високого тиску або спеціальних миючих засобів.
 2. За потреби провести ремонт, зашпаклювати всі тріщини, вибоїни, замінити пошкоджені частини даху. На металевих дахах, за потреби видалити іржу та нанести антикорозійний ґрунт.
 3. Нанести відповідний ґрунт для покращення адгезії фарби до поверхні. Рекомендовано обирати ґрунт, який відповідає типу фарби та матеріалу даху.
 4. Після проведення всіх вищевказаних кроків необхідно дати поверхні повністю висохнути перед початком фарбування. Це забезпечить кращу адгезію фарби та забезпечить рівномірність покриття.
 5. Починаючи безпосередньо роботу з фарбування, необхідно обрати правильні інструменти. Відповідно до типу фарби та площі поверхні слід обрати розпилювач, пензель або валик відповідно до складу фарби.
 6. Також, для досягнення якнайкращого результату необхідно наносити фарбу відповідно до інструкцій виробника, дотримуючись параметрів товщини шару та часу висихання. Слід зазначити, що повне висихання першого шару перед нанесенням наступного забезпечить міцніше з'єднання шарів фарби. Другий шар фарби наноситься для досягнення рівномірного покриття та кращого захисту. За необхідності можна нанести додаткові шари.

 

Фарбування даху - важливий процес, який потребує правильного вибору фарби та ретельної підготовки поверхні. Дотримання рекомендацій допоможе забезпечити надійний захист даху та довговічність покриття, зберігаючи при цьому естетичний вигляд будинку.

 

Купити фарбу даху ви можете в інтернет-магазині 🛍️ Farbers. Ми пропонуємо широкий асортимент фарб, призначених для різних типів дахів та умов експлуатації. Ми представляємо продукцію відомих та надійних виробників лакофарбової продукції, яка забезпечить тривалий захист даху вашого будинку від вологи, ультрафіолету, корозії та інших негативних впливів навколишнього середовища.

 

У нас ви можете купити фарбу для оцинкованого даху чи даху із шиферу, ми пропонуємо фарбу для даху 3 в 1 за доступною ціною, також, у нас можна купити модифікуючі добавки до фарби для покращення характеристик покриття.

 

Замовляючи у нас, ви отримуєте не лише якісний продукт, але й вигідні умови покупки, оперативну доставку та підтримку на всіх етапах вибору та придбання. Обирайте надійність та якість разом з нами!